O mnie

Lampy z butelek, rzeźby ze złomu, inne…

rękodzieło / upcycling / DoItYourself

Nadaję rzeczom niepotrzebnym nowy wymiar.

To, co inni traktują jako śmieci, ja zamieniam w rzeczy ciekawe, użyteczne
a przede wszystkim funkcjonalne i miłe dla oka.
Puste butelki, złom, kawałki drewna i elektrośmieci. Zamiast zalegać na wysypisku, mogą znaleźć miejsce u Ciebie w domu i służyć dalej.

Cięcie, dziurawienie, grawerowanie, szlifowanie – szklanki, świeczniki, klosze, popielniczki i lampy z butelek to tylko ułamek tego, co można zrobić ze szklanych odpadów.

Wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem, imposible is nothing. Dostęp do specjalistycznych narzędzi jest coraz łatwiejszy, a nawet bez nich można zdziałać cuda. 

Ostatnimi czasy nieśmiale staram się poszerzyć zakres umiejętności o spawanie oraz obróbkę drewna. Na ten moment widzę, że nie jest to takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Niemniej jednak widzę poprawę i pierwsze efekty nauki. W głowie mam wiele pomysłów i gotowych projektów, które mam zamiar wcielić w życie.

Projekt Alchemik Garage

Zapytany o początki ciężko jest mi jednoznacznie je wskazać. Dobre pare lat temu, przeglądając czeluści internetu trafiłem na wiele inspirujących, nietypowych, ręcznie wykonanych przedmiotów. Pewnego dnia postanowiłem sam spróbować. Padło na butelki po alkoholu, gdyż pracując w branży gastronomicznej, miałem do nich szeroki dostęp. Zaczęło się od kilku szklanek, następnie dwie lub trzy lampy z butelek – nie pamiętam dokładnie. 

Po paru latach ktoś sobie wspomniał, że czymś takim się chwaliłem. Padło pierwsze „zamówienie”. Siłą social media temat zaczął się rozwijać, w między czasie dostałem ksywę „Alchemik”. W garażu, który z założenia miał służyć do przechowywania motocykla, nagle zaczęło przybywać nowych narzędzi, materiału do obróbki, inspiracji i pomysłów.

W ciągu roku moja garażowa dłubanina dorobiła się strony www, wielu profili społecznościowych oraz zainteresowania. Zachęcam do odwiedzin galerii, gdzie są zdjęcia gotowych realizacji.

Masz ciekawy i nietypowy pomysł? Podziel się nim, zrealizujemy go razem.

Skontaktuj się ze mną przez formularz, facebook lub drogą mailową. Prześlij projekt, wizję, ewentualnie zdaj się na moją wyobraźnię. Chętnie zaproszę do swojego garażu, możemy przedyskutować pomysły przy szklance wody gazowanej.